≫ 

Ovi gedžeti će vas motivisati da se bavite 3D dizajnom - a ne koštaju milione

Sve što vam je potrebno da uđete u svet 3D dizajna

  • 0

Ovo leto donosi nam neverovatno veliki broj holivudskih blokbastera koji će puniti bioskopske sale, posebno one ispred kojih ćete dobijati 3D naočare. Ova filmska ostvarenja rade se godinama na naprednoj opremi koju većina početnika može samo da sanja.

Ipak, među njima su i neki gedžeti, odnosno spravice koje su sa razvojem tehnologije postale dostupne. Evo koje su to sprave i koju od njih možete i vi sebi priuštiti.

Wacom MobileStudio Pro

Dimenzije: 369 x 229 x 16mm; Operativni sistem: Windows 10; Rezolucija ekrana: 2560 x 1440; Težina:1,4kg;  RAM memorija: 4 - 16GB; Prostor za skladištenje: 64 - 512GB

Poznato je da su 3D umetnici često vezani za svoj računar jer im je poteban moćan hardver koji će podržati sve njihove zahteve, ideje i inovacije. Međutim, s vremena na vreme se pojavi sprava poput ovog tableta koja poruši sve tradicionalne postavke i natera nas da se zapitamo da li je tehnologija zaista toliko napredovala da poslednju reč trodimenzionalne tehnike preseli na jedan mali, prenosivi uređaj.

Čini se da jeste, s obzirom na to da u poređenju sa ovim gedžetom iPad Pro izgleda kao spravica za amatere.

HTC Vive Pro

Ekran: Dual AMOLED; Rezolucija: 1440x1600; Vidno polje: 110 stepeni; Audio: Hi-res; Konekcija: USB, Bluetooth

Retko šta može da obraduje 3D profesionalca kao dobra oprema za virtuelnu realnost. Pored toga što ćete biti zvučno izolovani, ova „kaciga” će učiniti da se osećate udobno tokom nekoliko sati rada, pa se možete prepustiti uživanju u njenim dobrobitima i kvalitetu slike i tona.

Nvidia Quadro P6000

Stanje na tržištu grafičkih kartica je izuzetno neobično u prethodnih nekoliko godina. Sa porastom učesnika na tržištu kriptovaluta i usavršavanjem procesa „kopanja” uz pomoć ovih komponenti, sve je veća tražnja za dobrim karticama, pa su cene ozbiljne opreme postale previsoke.

To posebno pogađa 3D umetnike, kojima je ovo osnovno sredstvo za rad.

Nvidia Quadro P6000 se možda ne može podvesti pod jeftinu robu, ali recimo da je prosečni profesionalci svakako mogu priuštiti kao osnovno sredstvo za rad.

Svaka od navedenih spravica za mnoge košta pravo malo bogatstvo, međutim stručnjaci koji umeju da ih koriste na pravi način u svetu 3D-a na visokoj su ceni. Zato je sada pravi trenutak da se profilišete, opredelite i spoznate da li je to pravac u kom želite da idete. Već za nekoliko godina i vi ćete na internetu tražiti gedžete ove kategorije koji će vam biti neophodni za rad i napredak.

Naučite kako

Ne očekujte da ćete naučiti 3D preko noći. Potrebni su vam i vreme i kvalitetni mentori koji će vas usmeriti kako da razvijete svoj talenat. Izdvojte bar godinu dana da počnete da se bavite ovim poslom i da naučite osnovne alate i programe. Ne gubite vreme i novac na kratke kurseve, jer ćete vrlo brzo shvatiti da vam ništa pametno nisu doneli.

Upišite obuku za 3D dizajn i počnite da vežbate već danas, jer samo će vas vežba dovesti do savršenstva, velikih i dobro plaćenih poslova i ovih fantastičnih gedžeta.

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA