"Bikovi" proboli Hamburg: Nema odbrane od Vernera, povreda Kostića

Prvi meč 3. kola Bundeslige odigran pred 50.000 ljudi

• 0

Tamo gde je stao tokom FIFA pauze Timo Verner je nastavio u Bundesligi.

Posle dva gola Norveškoj, te jedan u Češkoj, reprezentativac Nemačke novim pogotkom bio je koristan i svom klubu Red Bul Lajpcigu u Hamburgu na "Volkparkstadionu" za pobedu od 2:0, u trećem kolu Bundelige, pred 50.000 navijača.

Bila je to druga pobeda gostiju, a prvi poraz ekipe srpskog reprezentativca Filipa Kostića koji je zamenjen u 37. minutu.

U pitanju je povreda.

Kostić se u trenutku uhvatio za zadnju ložu, nije mogao da nastavi dalje, pa je mesto ustupio Valdšmitu.

Prve prognoze kažu da je samo istegnuće, pa Kostića očekuje pauza, za sada se ne zna i u kom trajanju.

- Kostić nijje bio najspremniji po povratku sa reprezentativne pauze - rekao je trener HSV-a Markus Gisdol o povredi srpskog fudbalera.

To nije jedini peh koji je zadesio domaći tim u prvom poluvremenu, jer im je u finišu prvo dosuđen, pa posle pregledavanja snimka, poništen penal i dosuđen korner.

U nastavku, Lajpcig je vodio glavnu reč.

Gosti su poveli efektnim golom Nabila Keite sa dvadesetak metara, u 67. minutu, a Verner je u 75. minutu, nakon sprinta koji je počeo na samom centru dobio duele sa dvojicom igrača Hamburgera i duplirao vođstvo Lajpciga.