Bundesliga: LevanGOLski za tri minuta srušio Verder

U drugom kolu nemačkog prvenstva pobede su danas zabeležili Volfsburg, Štutgart, Bajern

• 2

Aktuelni šampion Bundeslige, ekipa minhenskog Bajerna savladala je u gostima Verder rezultatom 2:0.

Potpunu dominaciju Bavaraca tokom celog meča krunisao je Robert Levandovski golovima u 72. i 75. minutu.

Time je ekipa sa Alijanc arene zadržala stoprocentan učinak i posle dva kola deli prvo mesto na tabeli sa Hamburgom.

Mladi reprezentativac Srbije, Miloš Veljković odigrao je ceo meč za ekipu iz Bremena.

Uzbudljivo je bilo u meču između Augzburga i Borusije Mehengladbah. Već u prvom poluvremenu je viđen preokret, ali je Augzburg na kraju izvukao bod.

Domaćin je postizao golove u 1. i 89. minutu. U međuvremenu, Mehengladbah je preko Zakarija izjednačio, dok je iskusni Oskar Vent doneo prednost svojoj ekipi.

Poraz Augzburga sprečio je Kordova golom u poslednjem minutu regularnog dela.

Bodove su podelili i Leverkuzen i Hofenhajm.

Bio je Bajer bolji rival, dva puta imao prednost, ali je Hofenhajm oba puta uspevao da izjednači.

Povratnik u ligu Štutgart je golom bivšeg igrača Bajerna Holgera Badštubera pobedio Majnc minimalnim rezultatom, dok je Volfsburg na gostovanju bio bolji od Ajntrahta.

Srpski fudbaler i igrač Ajntrahta, Mijat Gaćinović proveo je svih 90 minuta terenu za razliku od Luke Jovića koji je meč posmatrao sa klupe.