≫

Siti presudio Arsenalu golom iz ofsajda, Čelsi bolji od Junajteda koji je oštećen za penal u 90. minutu (VIDEO)

Gol iz ofsajda baca senku na pobedu Građana

• 5

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Arsenal sa 3:1, dok je Totenhem slomio Kristal Palas sa 1:0.

U prvom meču, Pevci su se dugo mučili protiv Palasa, a zasluge za to je imao i naš Luka Milivojević.

Kejn je bio udarna igla do 77. minuta kada je u igru ušao Ljorente, ali je konačnu presudu doneo Son pogotkom u 64. minutu, što je donelo treće mesto i 23 boda. Žaliće i Luka Milivojević, naročito pošto je imao u 60. minutu priliku da sa četiri metra matira Gazanigu.

Na prvom mestu šepuri se Mančester siti sa 31 bodom, pošto je na Itihadu pao Arsenal sa 3:1.

De Brujne je pobedu najavio već u 19. minutu, i to na sjajan način. Razmenio je dupli pas sa Fernandinjom, akciju je povukao od 30 metara, a onda je ušao u šesnaesterac i matirao Čeha.

U 50. minutu je Aguero bio precizan sa penaltika, a Arsenal je u igru vratio Lakazet u 61. minutu. Remzi je odlično dodao i izbegnuta je ofsajd zamka, ali se nada Tobdžija raspršila malo kasnije, kada je Gabrijel Žesus presudio.

Učinio je to sa petrca na pas Silve, ali je utisak da je to učinjeno iz ofsajd pozicije.

Čelis i Junajted odigrali su derbi kola, a Plavci su trijumfovali golom Alvara Morate u 55. minutu.

Na Stamford Bridžu je viđen sjajan fudbal, pogotovo u prvom poluvremenu, a istakli su se golmani Kurtoa i De Hea.

Vredi  pomenuti i to da je Junajted verovatno oštećen za penal u 90. minutu kada je Kehjil rukama povukao Felainija. Samo 1o-ak sekundi pre toga Felaini je imao šansu utakmice za 1:1, kada mu je Kurtoa odbranio.