''Trofej Beograda'' počeo tesnom pobedom Grčke nad Crnogorcima!

NBA as Janis Adetokunbo predvodio je Grke do pobede sa 20 poena

• 3

Košarkaška reprezentacija Grčke pobedila je Crnu Goru u prvoj utakmici Trofeja Beograda, igranoj u dvorani Pionir -  83:81 (18:20, 20:16, 21:17, 24:28).

Crna Gora je povela i dobila prvu četvrtinu sa 20:18. Grčka se u drugoj deonici približila i na kratko povela, a onda je usledila velika borba, posle koje je Grčka na poluvreme otišla sa vođstvom 38:36.

Usledila je vrlo izjednačena treća četvrtina, na kraju koje su Grci došli do šest poena prednosti – 59:53. Crna Gora je u finišu meča imala priliku da izjednači, pa i da povede, ali nije iskoristila svoje šuteve.

Grčku je do pobede predvodio Janis Adetokunbo sa 20 poena i devet skokova, a pratio ga je Nikos Papas sa 17 poena. Najefikasniji u Crnoj Gori bio je Nikola Ivanović sa 22 poena, dok je Nikola Vučević završio meč sa 18 poena i devet skokova.

U subotu u 21 sat sastaju se Srbija i Grčka, a u nedelju u istom terminu Srbija i Crna Gora.