LIGA EVROPE: Benfika slavila u Holandiji, Juventus jedva! (VIDEO)

Najveće iznenađenje prvih četvrtfinalnih utakmica je pobeda Bazela nad Valensijom 3:0

• 0

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope, Benfika je u Holandiji savladala AZ Alkmar, a pobedu ekipi iz Lisabona doneo je Eduardo Salvio početkom drugog poluvremena.

Srpski reprezentativac Lazar Marković ušao je u igru u 77. minutu, Filip Ðuričić i Miralem Sulejmani su ceo meče odgledali sa klupe, dok je u timu AZ Alkmara Nemanja Gudelj bio starter, ali je zamenjen u finišu susreta.

Gudelj je u 19. minutu imao dobru priliku da dovede svoj klub u vođstvo, ali je na vreme reagovao na golu Artur. Golman Benfike je ptom dobro intervenisao i kada je opasan bio šut Berguisa. Ipak, Salvio je postigao gol u pravom trenutku, i taj rezultat je Benfika do kraja čuvala.

Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostovanju Olimpik iz Liona sa 1:0 (0:0).

Susret u Lionu nije opravdao epitet drebi meča ove runde takmičenja, a jedini gol za ekipu iz Torina postigao je Leandro Bonuči u 85. minutu.

U ostalim mečevima Bazel je iskoristio prednost domaćeg terena i golovima Matijasa Delgada (35, 38) i Štokera ubedljivo savlado Velnsiju, dok je Porto bio bolji od Sevilje (1:0).