"Srpska" Benfika u finalu Kupa!

Lavovi su uspeli da nadoknade zaostatak od jednog gola iz prvog meča, jer su u revanšu slavili sa 3:1

• 3

Benfika će se boriti za trofej Kupa Portugala! Lavovi su u revanš meču polufinala savladali Porto sa 3:1 i tako nadoknadili minus od jednog gola iz prvog susreta!

Uspeh Benfike veći je ako se zna da su igrali od 27. minuta bez Sikere koji je u roku od dva minuta dobio isto toliko žutih kartona!

Eduardo Salvio je doneo prednost domaćima, da bi Varela izjednačio u 52. minutu. Sedam minuta kasnije Peres je sa penala vratio prednost Benfiki, da bi Gomes u 80. postavio konačnih 3:1.

Srpski reprezentativac Lazar Marković ušao je u igru poslednjem minutu meča umesto Gaitana, dok su pobedu sa klupe posmatrali Filip Đuričić i Miralem Sulejmani.

Benfika će u finalu igrati sa Rio Aveom koji je u drugo polufinalu bio bolji Brage sa 2:0!

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!