Atletiko upisao prvu pobedu, Mandžukiću prija "Visente Kalderon"! (FOTO) (VIDEO)

Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su prvi trijumf u novoj sezoni pošto su na svom terenu savladali Eibar rezultatom 2:1

• 0

Atletiko Madrid odigrao je svoju prvu utakmicu na "Visente Kalderonu" u španskom prvenstvu i upisao prvu pobedu u ovoj sezoni. "Jorgandžij" su savladale ekipu Eibara rezultatom 2:1.

Početku utakmice je prethodila dodela pehara za osvojenu Primeru prošle godine, a bili su izloženi i svi pehari namenjeni prvaku Španije, koje je Atletiko Madrid osvojio u svojoj istoriji.

Već u 11. minutu domaća ekipa je stigla do prednosti. Koke je izveo korner, a Miranda sjajno skočio i doveo svoj tim u vođstvo. Samo 14 minuta kasnije, već je bilo 2:0 za Atletiko, a strelac gola je bio Mario Mandžukić posle asistencije Gabi.

Gostujući tim je uspeo do kraja meča samo da smanji rezultat preko Abrahama u 34. minutu.