Veče evrogolova u Italiji: Bombe Muntarija i Honde za prekid Milanove loše serije! (VIDEO)

U dve utakmice Serije A postignuta su tri pogotka, a svaki je bio van šesnaesterca i to posle neodbranjivih šuteva

• 0

Fudbaleri Milana prekinuli su svoju seriju od mečeva bez trijumfa pobedom nad Kjevom 2:0 na svom "San Siru" i to zahvaljujući prelepim golovima Sulija Muntarija i Keisukea Honde.

Dugo su se mučili puleni Pipa Inzagija da slome otpor čvrstih "letećih magaraca" iz Verone koji je konačno popustio u 55. minutu kada je Suli Muntari iz voleja uhvatio loptu na ivici šesnaesterca i uputio neodbranjiv udarac ka protivničkom golu.

Posle toga se osetilo veliko olakšanje u igri "rosonera", ali i na tribinama. Keisuke Honda je u 78. minutu pokazao zašto je jedan od najbojih izvođača slobodnih udaraca u Italiji. Svojom čuvenom "levicom" poslao je popularnu "kiflu" u gornji levi ugao gola Kjeva čime je rešio pitanje pobednika.

Da je ovo bilo veče evrogolova na Apeninskom poluostrvu pokazalo se i u susretu između Verone i Kaljarija kada je Grk Takcidis poslao pravu bombu u mrežu gostiju sa Sardinije i doneo trijumf ekipi Boška Jankovića minut pre kraja meča. Srpski internacionalac proveo je poslednjih dvadesetak minuta na terenu.