Španovićeva u finalu kao prvoplasirana, Terzićeva, Raović, Salaški završili nastup na EP! (FOTO)

Najbolja srpska atletičarka u prvoj rundi kvalifikacija izborila je normu za finale skokom 6.76

• 5

Srpska atletičarka Ivana Španović pridružila se Asmiru Kolašincu, koji je još u četvrtak izborio plasman u finale Evropskog prvenstva u dvorani, dok su Miloš Raović, Tamara Salaški i Amela Terzić završili učešće na ovom takmičenju.

Naša najbolja atletičarka u skoku udalj je već prvim skokom uspela da se plasira u finale ove discipline. Ukupno je bilo prijavljeno 22 takmičarke, a Ivana se kao prvoplasirana rezultatom 6.76 metara kvalifikovala u finale.

- Kao i svaki put cilj nam je bio da potrošimo što manje energije u kvalifikacijama, tako da sam jako zadovoljna što sam već u prvoj seriji uspela da skočim normu, koja je iznosila 6.65 metara. Vidimo se u finalu - rekla je Španovićeva.

Finale skoka udalj održaće se u subotu, trećeg dana takmičenja u 16.45h.

Nažalost bez finala na 400 metara su ostali Tamara Salaški i Miloš Raović, i Amela Terzić na 3000 metara.

Tamara Salaški je u svojoj grupi zauzela peto mesto, dok je u ukupnom plasmanu svoje takmičenje završila na 25.mestu sa rezultatom 54.39. Tamari je ovo prvo dvoransko Evropsko prvenstvo, i još jedno veliko iskustvo za nju.

Zbog povrede zadnje lože koja ga muči već neko vreme Miloš Raović bio je primoran da odustane od svoje trke na 400 metara, i nažalost ostao je bez plasmana.

Na 3000 metara naša reprezentativka Amela Terzić nije uspela da se izbori za mesto u finalu, tako je svoje takmičenja završila u kvalifikacijama na desetom mestu u svojoj grupi sa rezultatom 9.17.73.

Danas nas očekuje prvo finale u bacanju kugle i borba za medalju Evropskog dvoranskog prvaka Asmira Kolašinca, od 17.25 časova.