LUDO POLUFINALE KOPA AMERIKE: Crveni karton, autogol i Vargasova bomba odveli Čile u finale! (VIDEO)

Nakon pobede nad Peruom (2:1), domaćin takmičenja za borbu za trofej čeka boljeg iz meča Argentina - Paragvaj

• 2

Čile je prvi finalista Kopa Amerike! U izuzetno zanimljivom meču, domaćin takmičenja savladao je Peru rezultatom 2:1, i plasirao se u prvo finale od 1987. godine.

Heroj je bio fudbaler Napolija, Eduardo Vargas, koji je postigao oba gola za pobedničku reprezentaciju.

HAOS U ČILEU POSLE POBEDE: Policija vodenim topovima rasterivala navijače sa ulica! (FOTO) (VIDEO)

Peruancima ipak treba čestitati na borbi -  sreća uopšte nije bila naklonjena. To se videlo već u 20. minutu meča, kada je crveni karton dobio Zambrano, koji je startovao nogom u leđa Aranguiza.

Ispostavilo se da je ovo najkontroverzniji momenat meča, jer se dovodi u pitanje koliko je Zambrano imao nameru da krene na igrača, pre nego na samu loptu.

Ipak, Peru se nije dao, igrao je veoma disciplinovano, ali je Vargas uspeo u 42. minutu da šokira prvim pogotkom nakon prethodno pogođene stative.

U 60. minutu je Čile ipak sebi zakomplikovao situaciju, jer je Medel pogodio sopstvenu mrežu u pokušaju da spreči kontru u kojoj su ispred golmana bila dvojica protivničkih igrača.

Nada Perua za eventualni preokret trajala je svega četiri minuta - Vargas je bombom sa 20 metara postavio konačan rezultat.

U finalu, Čile čeka pobednika meča Argentina - Paragvaj.