Hrvati srušili Crnogorce za polufinale SP, viđena i krv u bazenu

Poznat je prvi polufinalni par na SP u Kazanju

• 0

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva, pošto su u četvrtfinalu ubedljivo savladali Crnu Goru rezultatom 10:4 (1:0, 3:0, 3:3, 3:1).

Barakude nikada nisu izgubile od Crnogoraca na SP, a da neće ni u kazanju bilo je jasno nakon prvog poluvremena koje su Kockasti dobili sa 4:0. Zanimljivo, Crnogorci su tek u 18. minutu dali prvi gol, a u finišu druge četvrtine viđena je krv u bazenu. Fran Paškvalin dobio je udarac u predelu oka.

Hrvati su imali vođstvo od 5:0, Crnogorci smanjili na 5:2, da bi usledilo novo odlepljivanje Barakuda na 7:3. Nedugo zatim Pavić je odbranio peterac Janoviću, a Muslim povisio na 8:3. Na kraju, 10:4.

Protivnik će im biti Grčka koja je savladala selekciju Australije boljim izvođenjem peteraca ukupnim rezultatom 12:11. Susret je posle 32 minuta igre završen nerešeno 7:7 (1:0, 1:3, 3:1, 2:3).

U preostalim četvrtfinalnim utakmicama od 19.10 sati igraju Mađarska i Italija, a od 20.30 Srbija i SAD. Polufinalni mečevi svetskog prvenstva na programu su u četvrtak.