SVI NEBESKI SKOKOVI IVANE ŠPANOVIĆ: Ovako je osvajala medalje pod zastavom Srbije! (VIDEO)

Nema boljeg zagrevanja za finale skoka udalj u Pekingu

• 0

Ivana Španović  se u Pekingu na stadonu Ptičije gnezdo od 13.50 takmiči u finalu skoka udalj i juri toliko željenu zlatnu medalju za srpsku atletiku na Svetskom prvenstvu.

Dok ne počne finalno takmičenje, prisetite se svih Ivaninih medalja u seniorskoj konkurenciji, koje je osvojila pod srpskom trobojkom.

Posle bogate juniorske karijere, Ivana Španović je prvi medalju kao senior osvojila pre dve godine na Svetskom prvenstvu u Moskvi.

Tada je u prestonici Rusije skočila 6.82 m, i došla do bronze.

Na dvoranskom prvenstvu sveta 2014. godine u Sopotu osvojila je takođe 3. mesto i skočila je 6.77 metara.

Iste godine je na prvenstvu Evrope u Cirihu došla do srebra, skokom od 6.81 m.

Prvo zlatno odličje osvojila je ove godine, kada je u dvorani postala prvakinja Evrope, skokom od 6.98 metara.