UH, OVO MORA DA JE BOLELO! Amerikanka i Hrvatica brutalno pale u Pekingu! (FOTO) (VIDEO)

Obe su u ležećem položaju završile trke u Pekingu

• 1

Opasan je sport ta atletika.

Dovoljan je samo trenutak nepažnje da u punoj brzini, umesto prolaska kroz cilj, doživite bliski susret sa tartan stazom.

Ovakva, bolna iskustva, imale su dve preponašice u polufinalnoj i finalnoj trci na 100 metara na Svetskom prvenstvu u Pekingu, Amerikanka Brijana Rolins i Hrvatica Andrea Ivančević.

Hrvatica nije ni stigla do finalne trke jer je u jurnjavi ka cilju zapela za poslednju preponu i završila na podu, pa je ostala bez plasmana.

Amerikanka je imala više sreće u polufinalu, koje je savladala, za razliku od finalne trke tokom koje je sebi prišila etiketu tragičara.

Rolinsova je poslednjim atomima snage hitala ka cilju, bila je u jednom momentu druga, ali se na bukvalno poslednjem metru saplela i na glavu se stropoštala na stazu, pa je na kraju završila sa popularnom "drvenom medaljom" - na četvrtom mestu.