Bajern pregazio Leverkuzen uz magiju na terenu, Partizanov rival u LE poražen (VIDEO)

Zanimljivi rezultati u subotnjim utakmicama 3. kola Bundeslige

• 0

Bajern je suvereno preuzeo vrh Bundeslige posle tri kola, pobedom u derbiju protiv Leverkuzena na Alijanc areni sa 3:0.

Ekipa Pepa Gvardiole slavila je golovima Tomasa Milera u 26. i 62. iz penala, kao i Arjena Robena u 71. minutu sa "bele tačke".

Bavarci su zabeležili treći trijumf u prvenstvu i vratili se na mesto lidera na tabeli nemačkog prvenstva, dok Leverkuzen ima šest bodova i nalazi se na sedmoj poziciji.

Meč je obeležio i fantastičan potez Daglaša Košte, koji je oduševio ceo svet.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su u gostima ekipu Štutgarta sa 4:1, dok je rival Partizana u Ligi Evrope, Augzburg, poražen na svom terenu sa 1:0 od Ingolštata.

Holandski napadač Luk Kastanjos bio je najzaslužniji za prvi trijumf Ajntrahta ove sezone, pošto je postigao dva gola.

U Ajntrahtu su se u strelce upisali još Haris Seferović i Adam Hloušek autogolom, a sve što je Štutgart uspeo da uradi je izjednačujući gol Danijela Didavija.

Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta za "švabe" i imao nekoliko dobrih pokušaja da se upiše u strelce, ali nije bio precizan.

Aleksandar Ignjovski je za Ajntraht dobio priliku od početka drugog poluvremena, dok Slobodana Medojevića nije bilo u protokolu.

Pobedu su zabeležili i fudbaleri Kelna, koji su bar na kratko na deobi prvog mesta sa Volfsburgom. Keln je na svom terenu u sjajnom finišu slavio posle preokreta nad Hamburgom sa 2:1.

Hosiner i Modeste su za samo četiri minuta nadoknadili vođstvo koje je Holtbi doneo Hamburgu.

Partizanov rival u Ligi Evrope Augsburg poražen je od novajlije u ligi Ingolštata minimalnim rezultatom.

Ekipa iz Bavarske ne liči na tim iz prošle sezone koji je bio najveće iznenađenje u šampionatu, pošto je za sada ima samo jedan bod i jedan gol na svom kontu.

U ostalim utakmicama Majnc je bio ubedljiv protiv Hanovera - 3:0, dok nije bilo golova u duelu Darmštata i Hofenhajma.