Sonja Stolić vicešampionka Balkana

Srpska atletičarka osvojila je drugo mesto u trci seniorki na 8.000 metara

• 1

Po izuzetno hladnom i kišovitom vremenu održano je Balkansko prvenstvo u krosu za sve kategorije u Vrbovecu, Hrvatskoj.

>>>Ivana Španović je najbolja atletičarka Balkana u 2015. godini (FOTO)

Našu zemlju predstavilo je ukupno 11 atletičara, a Sonja Stolić uspela je da osvoji srebrno odličje u trci na 8km u seniorskoj konkurenciji.

Seniorski tim u sastavu Saša Stolić, Jasmin Ljajić i Muamer Hasanović zauzeli su treće mesto u ukupnom plasmanu.

- Kiša je padala prethodna dva dana tako da je staza koja je inače jako teška i prilagođena jakim trkačima u potpunosti bila natopljena. Sve ekipe su došle u jakim sastavima, i borba se vodila do samog kraja - rekao je savezni kapiten za juniore/ke Edin Zuković.

Blizu medalje bio je i junior Elzan Bibić, ali nažalost zbog njegovog neiskustva ovog puta nije se našao medju prva tri mesta. Trkačima sa Balkana ovo je bila poslednja provera pred Evropsko prvenstvo u krosu.