Borusije sprečile Bajern da osvoji titulu: Gol u Nojerov bliži ugao pokvario žurku na Alijanc areni (VIDEO)

Bavarci će na slavljeničku žurku morati da čekaju bar još nedelju dana kada gostuju Ingolštatu

• 0

Fudbaleri Bajerna iz Minhena propustili su prvu šansu da obezbede titulu u Bundesligi. Sve je bilo spremno za slavlje na Alijanc Areni, ali je Borusija Menhengladbah pokvarila pripremljenu žurku Bavaraca.

Lepo je sve počelo za ekipu Pepa Gvardiole, koja je povela u 6. minutu preko Tomasa Milera, koji je bio najviši u skoku posle kornera. Zasmetao je Serdar Taski golmanu Menhengladbaha, koji je nespretno reagovao i lopta je završila u mreži. Bio je to 20. gol Milera u sezoni.

Thomas Muller Goal Bayern 1 - 0 Monchengladbach... by funnyno1

Ipak, Menhengladbah se nije predavao, a imao je i razloga za to, pošto se žestoko bori za plasman u Ligu šampiona. U 17. minutu je Borusija odgovorila, ali je Nojer fantastičnom odbranom spasio mrežu Bajerna.

Napadali su gosti i u drugom poluvremenu. To im se isplatilo u 72. minutu kada je Andre Han matirao Nojera posle odlične lopte u prostor koju mu je poslao Stindl. Šutirao je u Nojerov bliži ugao i zatresao mrežu.

Hahn Goal - Bayern 1-1 Borussia MGladbach by Live1Goals

Novu meč loptu Bajern će imati u sledećem kolu kada gostuje Ingolštatu.

Borusija Dortmund je zadržala matematičke šanse ubedljivom pobedom nad Volfsburgom od 5:1 na svom terenu. Dva gola postigao je Obemejang, a po jedan Kagava, Ramos i Rojs.

Već posle devet minuta bilo je 2:0 za ''Milionere'' golovima Kagave i Ramosa i time je završen prvi deo igre. U drugom je Rojs povisio prednost u 59. minutu, a z roku od samo minut Obamejang je u 77. i 78. minutu dao golove za 5:0.

Andre Širle je ublažio prednost u 86. minutu i postavio konačan rezultat.

U direktnom duelu za treće mesto i plasman u Ligu šampiona Bajer Leverkuzen je savladao Hertu i sada je i definitivno obezbedio treće mesto dva kola pre kraja. Golovi Branta i Bendera u 16 minutu bili su dovoljni za trijumf, iako je Ibiševič pet minuta kasnije smanjio prednost.

Herta će se u poslednja dva kola Boriti sa Menhengladbahom, Šalkeom i Majncom za poziciju broj četiri.