Ludogorec je u Ligi šampiona, dva crvena i velika bruka Rome na Olimpiku (VIDEO)

Poznato je pet učesnika grupne faze LŠ koji su došli iz kvalifikacija

• 11

Ludogorec će ove sezone igrati Ligu šampiona! Dželat Crvene zvezde u 3. kolu kvalifikacija bio je bolji u dvomeču protiv Viktorije Plzenj i zasluženo je, po drugi put u istoriji, izborio grupnu fazu najelitnijeg fudbalskog takmičenja.

Tim iz Razgrada je u Češkoj odigrao 2:2, a onih 2:0 na domaćem terenu bili dovoljni za ukupan trijumf.

Nije dobro počelo za Ludogorec, jer je Viktorija povela već u 7. minutu preko Durisa. Međutim, Vura je u 16. praktično čekirao kartu Bugarima u LŠ uprkos tome što su i u 64. minutu primili gol. Strelac za domači tim bio je Mateju.

Da se Ludogorec neporažen vrati kući, pobrinio se Kešeru u 95. minutu.

Porto je možda načinio i najveće iznenađenje, pošto su na Olimpiku savladali Romu rezultatom 3:0. U prvom meču bilo je 1:1.

Rezultat jeste previsok, ali Roma je sve do 73. minutu bila u igri za produžetke iako su od početka drugog poluvremena imali dva igrača manje.

Strašne gluposti načinili su Danijele De Rosi u 39. i emerson u 50. minutu. Dva oštra starta i direktni crveni kartoni.

Felipe je doveo Zmajeve u vođstvo u 8. minutu, a ''kolac u Romin sanduk'' zabili su lajun u 73. i Korona u 75. minutu.

Blizu senzacije bili su i Hapoel Ber Ševa, kao i irski Dandalk.

Izraelski šampion je presmešnim golom vodio 2:0 protiv Seltika od 48. minuta i bio im je potreban samo jedan gol da izbace Kelte koji su u prvom meču slavili 5:2. Nije da nisu imali prilika za taj treći gol, ali lopta nije htela u mrežu.

Dandalk je neočekivano vodio u Poljskoj 1:0, dok su gol za konačan rezultat (1:1) primili u nadoknadi vremena.

Benson je u 19. minutu doveo goste u vođstvo, dok je strepnje domaćih navijača utihnuo Kučarčik u 92. minutu. Vredi pomenuti i da je Legija igrala sa igračem manje od 67. minuta.