Nejmar levicom srušio Kolumbiju, a najviše se priča o golčini koju je primila Argentina (VIDEO)

Brazilci savladali Kolumbiju u derbiju, dok su Argentinci kiksnuli bez Mesija

• 2

Najjače reprezentacije Južne Amerike igrale su svoje utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i imale su polovičan učinak. Brazil i Urugvaj su osvojili tri boda, dok su Argentina i Čile remizirali.

Brazilci su u derbiju savladali Kolumbiju sa 2:1, a pobednički gol postigao je Nejmar. Najpre su poveli golom Mirande već u 2. minutu, da bi Markinjoš u 36. postigao autogol i anulirao prednost.

Ipak, Nejmar je sjajno zatresao mrežu u 74. minutu posle asistencije Kutinja. Samo je prijemom lopte stvorio sebi dovoljno prostora za šut, i zatim levicom plasirao loptu iza leđa Ospine.

Urugvaj je bio ubedljiv protiv Paragvaja sa 4:0, uz dva gola Kavanija, jedan Rodrigeza i Suareza sa bele tačke.

Argentina je bez Mesija uspela da izvuče bod na gostovanju protiv Venecuele. Huanpi je doveo domaćna u vođsto u 35. mintuu fantastičnim golom, a Martinez je u 53. minutu duplirao prednost.

Prato je najavio preokret u 58. minutu, da bi Otamendi u 83. minutu postigao gol vredan boda.

Urugvaj vodi na tabeli sa 16 bodova posle osam kola, Brazil i Argentina ih prate sa po 15, dok Kolumbija i Ekvador imaju po 13.