≫

NBA SERBIA: Nećete verovati, ali utakmica dva srpska kluba završena sa 121:120

OKK Beograd poražen od Sloge u Kraljevu sa 121:120

• 1

Ima nade za srpsku košarku. Utakmica KLS lige, koja je maltene na izdisaju, zavšrena je sa ukupno 241 poenom.

A gde drugo nego u "srpskoj Bolonji" Kraljevu.  OKK Beograd poražen od Sloge u Kraljevu sa 121:120 posle čak četiri produžetka.

Znači igralo se čak 60 minuta. Doduše NBA timovi daju ovoliko koševa za 48 minuta, ali dobro sad.

Najefikasniji strelac u kraljevačkom timu bio je Filip Dumić sa 25 poena i šest skokova a igrao je 56 minuta  igre a bivši košarkaš Zvezde i FMP-a  Petar Vorkapić ubacio je 23 poena,

U ekipi OKK Nemanja Manojlović je ubacio 35 poena,za 55 minuta na parketu, a noajlija Kimani Frend  koji ima 40 godina ubacio je 23 poena i 11 skokova.

Printskrin: Youtube/Loga Alex Printskrin: Youtube/Loga Alex

SLOGA: Stamenić, Vorkapić 23, Matović 19 (8 sk), Vuksanović, Dumić 25 (5as), Simeunović 13 (10 sk), Bojanić, Pavlović 16 (7 sk) Simović 13, Erak, Gavrilović 12, Jončić.

OKK BEOGRAD: Manojlović 35 (5 sk), Tomić 19 (5 sk), Simeunović 6, Milovanović, Mitrović 8, Nešić, Torbica, Jovanović 14 (5 as) Kovačević, Drekalović 6, Đekić 9 (7 sk), Frend 23 (11 sk).

Od samog starta je viđen veoma neizvestan meč. Sloga je bolje ušla u meč i već na samom startu ostvarila osetnu razliku koju su uspeli da održavaju do polovine druge deonice, kada su gosti iz Beograda odigrali znatno bolje i uspeli da preokrenu rezultat i da na poluvreme odu sa minimalnom prednošću (41:40).

U nastavku duela viđena je prava rezultatska klackalica i ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu. U apsolutno izjednačenoj utakmici, o čemu svedoči i činjenica da su odigrana čak četiri produžetka Sloga je imala više snage i volje, pa je poenima Filipa Dumića sa linije slobodnih bacanja u poslednjim trenucima ostvarila prvu pobedu ove sezone.