Obamejang naneo Bajernu prvi poraz, a onda priredio neobičnu proslavu gola (VIDEO)

Najbolji strelac Milionera rešio derbi Bundeslige

• 3

Borusija iz Dortmunda je nanela Bajernu prvi poraz ove sezone u Bundesligi i približila se najvećem rivalu na tabeli! Milioneri su slavili sa 1:0, a Obamejang je već u uvodnim minutuma utakmice, ispostavilo se, rešio utakmicu.

Gol Gabonca bio je presudan u derbiju Nemačke i presudio je Bavarcima, koji sada zaostaju tri boda za liderom Lajpcigom, dok im se Borusija približila na tri boda na trećem mestu.

Mogli su izabranici Tomasa Tuhela da slave i ubedljivije, ali je Nojer u 70. minutu odbranio Obamejangu šansu 1 na 1 i tako sprečio Milionere da uvećaju prednost.

Bajern je preko Riberija pogodio mrežu, i to na spektakularan način, ali je gol poništen zbog ofsajda. Bilo bi to pravo remek - delo, jer je postigao gol petom kroz noge.

Pogledajte i gol Obamejanga, kao i proslavu koja je bila nesvakidašnja, pošto je najbolji fudbaler Borusije radio sklekove posle gola.