≫

Kovačić odigrao partiju karijere u dresu Reala, Jovetićev gol nije spasio Sevilju (VIDEO)

Kraljevski klub bolji od Sosijedada * Espanjol sa igračem više savladao Sevilju

• 0

Mateo Kovačić je odigrao partiju karijere otkako je došao u Real! Hrvatski vezista je bio najzaslužniji za ubedljivu pobedu Madriđana protiv Real Sosijedada - 3:0 (2:0).

Hrvat je najpre zatresao mrežu gostiju u 38. minutu, da bi na početku drugog poluvremena asistirao Kristijanu Ronaldu.

Konačan rezultat postavio je rezervista Alvaro Morata u 82. minutu i tako postao fudbaler sa najviše postignutih golova po ulasku u igru (pet).

Ovom pobedom Real je ponovo pobegao Barsi. sada imaju 46, četiri više od Katalonaca i Sevilje.

Gol Stevana Jovetića nije bio dovoljan da Sevilja ostane neporažena u Barseloni, gde je Espanjol slavio rezultatom 3:1 i tako sprečio goste da ostanu na drugom mestu Primere.

Crnogorac je rmežu domaćeg tima pogodio u 20. minutu i tako izjednačio na 1:1, ali su Navaro u 45. i Moreno u 71. minutu postavili konačan rezultat.

Prethodno je Rejes pogodio sa bele tačke u 4. minutu i tako naplatio crvei karton Parehe u 2. minutu.