LIGA EVROPE: Nestvaran preokret Mehengladbaha obeležio het-trik Štindla, Fiorentina u šoku (VIDEO)

Odigrani su revanš mečevi šesnaestine finala

• 0

Fudbaleri Totenhema ostali su bez plasmana u osminu finala Lige Evrope pošto su remizirali sa Gentom 2:2 u Londonu.

Sve je bilo protiv premijerligaša, koji je ubrzo posle gola Eriksena za vođstvo Hari Kejn postigao autogol.

Da zlo bude veće, jedan od najboljih igrača Dele Ali je u finišu poluvremena dobio direktan crveni karton. U nastavku se Totenhem domogao novog vođstva posle gola Vanjame, ali je u 82. minutu belgijski klub stigao do gola posle sjajne akcije, koju je krunisao Perbeta.

Najuzbudljivije je bilo u meču Mehengladbaha i Fiorentine. Nemački tim je slavio 4:2, iako je do 20. minuta gubio 2:0. Heroj nemačke ekipe bio je Lars Štindl, koji je postigao het-trik, a konačan rezultat postavio je Kristensen.

(Penalty) Stindl L Fiorentina 2-1 B... by denysenathan

--- by Video-Sport

Lars Stindl Goal HD - Fiorentina 2-3 B... by footballhighlights2016

Bešiktaš Duška Tošića takođe će se naći u narednoj fazi, jer je rutinski završio posao protiv Hapoela Ber Ševe 2:1. U osmini finala neće igrati Antonio Rukavina, pošto je i pored minimalne pobede nad Romom Viljareal eliminisan.

Plasman dalje slave Genk i Kopenhagen, koji su eliminisali protiv Astru, odnosno Ludogorec. Genk je Astru pobijedio sa 1:0 golom Poculea u 67. minutu, dok su Kopenhagen i Ludogorec odigrali 0:0 (Danci su u prvom meču slavili 2:1).