≫

Zvezda pobedila 5:2, Vujaklija se nameće za derbi

Pored bivšeg napadača Borca, dva gola protiv Mokre Gore postigao i Orlandić

• 2

Samo dan posle rutinske pobede u Superligi protiv Bačke (3:0), fudbaleri Crvene zvezde imali su korisnu proveru protiv niželigaša Mokre Gore iz Zubinog Potoka.

Utakmica je odigrana na našem najvećem stadionu, a crveno-beli su bili očekivano ubedljivi - 5:2.

Bila je ovo prilika da trener Miodrag Božović na delu vidi igrače koji su presedeli meč sa Bačkom ili su igrali malo, a imao je i šta da vidi - golgeterski raspoloženog Srđana Vujakliju i Petra Orlandića.

Bivši igrač Borca bio je strelac prva dva gola za beogradski tim (20. i 21. minut).

Gosti su do poluvremena prepolovili prednost Zvezde koja je u nastavku, u nešto izmenjenom sastavu, sa još tri gola odradila dobar trening pred možda i najvažniji period sezone u kojem joj prvo sledi derbi sa Partizanom (4. mart).

Dva puta se u strelce u nastavku upisao Orlandić, a jedan gol postigao je još jedna novajlija, Milić.

Zvezda je meč počela u sastavu: Stanković, Srnić, Račić, Rakić, Milošević, Poletanović, Adžić, Milijaš, Milić, Vujaklija i Pavkov.

U nastavku su ušli: Kahriman, Luković, Sikimić i Orlandić.