≫

Teška pobeda Đokovića na debiju u Akapulku (FOTO) (VIDEO)

Đoković u dva seta savladao Slovaka, ali pokazao da je daleko od prepoznatljive forme

• 12

Srpski teniser Novak Đoković, teže nego što se očekivalo, palsirao se u narednu rundu turnira u Akapulku.

On je u dva seta bio bolji od Slovaka Martina Kližana rezultatom 6:3, 7:6, u meču koji je trajao nešto više od sat i po. Novak je na debiju na ovom turniru pobedio na ogromno iskustvo jer daleko od toga da je blistao.

U prvom setu je uspeo da spasi četiri brejk lopte, a potom svoju prvu iskoristi i povede sa 4:2. Dovoljno da ga završi u svoju korist na kraju.

Uprkos tome što je protivnik imao 25 vinera naspram Novakovih devet, ali je Slovak takođe imao i 30 neiznduđenih grešaka.

Kližan je u drugom setu imao 4:2 i činilo se da će se igrati i treći, ali se Novak brzo vratio i odveo set u taj-brejk. Tamo je poveo sa 3:0 i dozvolio da Kližan izjednači na 3:3. Ipak, dva poena za 5:3 bila su dovoljan zalog za konačnih 7:4 i pobedu od 2:0 u setovima.

Đokovića u sledećem kolu očekuje Huan Martin del Potro koji je u tri seta savladao Fransesa Tafoa.