Čelsi hita ka tituli: Prebrzog Azara niko nije mogao da zaustavi u londonskom derbiju! (VIDEO)

Plavci slavili na gostovanju Vest Hemu i učvrstili su se na vrhu tabele gde imaju 10 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca

• 0

Čelsi nastavlja sa sjajnim partijama u Premijer ligi i suvereno hita ka tituli u Engleskoj. Četa Antonija Kontea je ovoga puta slavila na gostovanju Vest Hemu u londonskom derbiju sa 2:1, a najzaslužniji za nova tri boda bili su Eden Azar i Dijego Košta, koji su postigli golove.

Utešni gol za Vest Hem postigao je Manuel Lansini u samom finišu utakmice i tako ublažio poraz ''Čekićara''.

Azar je u 25. minutu pokazao kakve brzinske sposobnosti ima i posle pokrenute kontre od strane Kantea preneo je loptu na polovinu protivnika, dodao do Pedra, koji ga je ubrzo ''spojio s golom'', a Belgijancu nije bilo teško i da predribla pretrči istrčalog golmana Rendolfa i plasira loptu u mrežu.

0-1 Eden Hazard Goal 06.03.2017 HD by dailyfootballkick

Dijego Košta je u drugom poluvremenu rešio sve dileme oko pobednika meča, pošto je nakon kornera u 50. minutu bio na pravom mestu posle smušene reakcije igrača Vest Hema u vezduhu i bez problema je unutar peterca plasirao loptu u gol.

Diego Costa Goal HD - West Ham 0-2 Chelsea 06... by Football--Live

Poznato je i da Čelsi pod Konteom retko prima golove, a naročito kada ima sigurno vođstvo, tako da su bez problema kontrolisali utakmicu do kraja.

Lansini je u 92. minutu ipak uspeo samo da ublaži prednost, ali nije bilo vremena za totalni preokret.

Čelsi posle ovog trijumfa ima 66 bodova, 10 više u odnosu na prvog pratioca, ekipu Totenhema.