KOJA SNAGA! Srbin podigao 270 kilograma iz mrtvog dizanja i postavio novi svetski rekord! (FOTO)

Proteklog vikenda u Sarajevu održan Svetski kup u powerliftingu

• 0

Na Svetskom kupu u powerliftingu, u GPC federaciji, održanom 1-2.aprila u Sarajevu, takmičar iz Niša Milan Grozdanović ostvario je odličan rezultat.

Grozdanović je oborio svetski rekord u disciplini mrtvo dizanje sa opremom podigavši 270kg u kategoriji do 75kg. Osvojio je zlatnu medalju u svojoj kategoriji i bio proglašen za relativno i apsolutno najjačeg takmičara u pomenutoj disciplini.

Na takmičenju u Sarajevu nastupilo je nešto više od 200 takmičara iz celog sveta, takmičenje se održalo u Hotelu Radon Plaza, a organizatori su bili klubovi "300" i fitnes klub "Šark". Tim Legionara iz Niša je imao 3 predstavnika u sastavu reprezentacije Srbije:

Zorana Dinić, ostvarila je total 217,5kg/-56kg, i osvojila bronzanu medalju u kategoriji juniora. Emilija Jovanović, ostvarila je total 282,5kg/-56kg, i osvojila zlatnu medalju u kategoriji seniora.