1

Obradović: Nisam želeo da se ovo desi!

Najtrofejniji trener Evrolige pobedio je svoj bivši tim Panatinaikos u prvom meču plej-ofa i to na njihovom terenu

Fenerbahče je pokazao da je spreman da ove godine osvoji Evroligu. Turski tim je ubedljivo pobedio Panatinaikos u Atini sa 71:58 u prvom meču plej-ofa čime je anulirao njihovu prednost domaćeg teren i poveo sa 1:0 u seriji koja se igra na tri pobede.

Sledeći meč se igra u petak ponovo u Atini, a nakon toga dva meča u Istanbulu. Obradović je posle meča istakao da mu nije bilo drago što igra protiv bivšeg kluba u kojem je bio 13 godina i sa kojim je osvojio pet titula Evrolige.

- Utakmice plej-ofa su ovek veoma teške, naporne, naročito za mene. Nisam želeo da igramo protiv PAO, to je vrlo emotivno za mene. Želim da im se zahvalim na prijemu -rekao je Obradović

Fenerbahč je u drugom poluvremenu napravi ključni preokret kada je stigao 16 poena zaostatka.

- Odigrali smo veoma, veoma lošu drugu četvrtinu. Lako smo gubili loptu, deset puta u prvom poluvremenu, nismo se ni trudili da igramo odbranu. Igrali smo bez faula dok je PAO lako postizao poene. O tome sam govorio igračima na poluvremenu u svlačionici. Rekao sam im da izađu agresivniji.

- Promenili smo našu odbranu tom agresivnošću, jer su oni postigli samo 16 poena u drugom poluvremenu. To, naravno, nije normalno, s obzirom na njihov kvalitet, ali se desi ponekad. Igra u odbrani nam je donela samopouzdanje u napadu, takođe. Postigli smo nekoliko lakih koševa iz kontranapada, počeli da probijamo, i još jednom zahvaljujući agresivnosti promenili utakmicu - rekao je Obradović.

Pogledajte sve vesti u poslednja 24 sata

Tagovi: evroliga kk-fenerbahce kk-panatinaikos plej-of-evrolige zeljko-obradovic
Najnoviji komentari
  • S
    Srbin

U cetvrtak se igra a ne u petak

Ništa od Zvezde, hrvatski centar potpisao za francuski tim

Zvezda i protiv Barse neće biti kompletna! Alimpijević poručuje: Nema kukanja!

Trener Barselone poručuje pred Zvezdu: Moji igrači ne znaju kako je to kada se od buke ne čuje himna Evrolige!

Zver se probudila: Zinuli su navijači Bostona, znali su šta sledi - imamo najspektakularnije kucanje do sada! (VIDEO)

Nema šale u NBA ligi: Šta je to Teo morao da vežba više od šutiranja trojki i dodavanja? (FOTO)

Duško Vujošević odgovorio na prozivke: Bivšem prijatelju Dodiku želim...

Pao prvi rekord u NBA: Očajni Sansi u svojoj 50. sezoni izgubili skoro 50 razlike!

Dominira srpska zastava u Sakramentu: Oduševiće vas kako je na timskoj karikaturi Kingsa predstavljen Bogdan (FOTO)

Grozno veče Srba u NBA: Tri poraza, Bobi "prikovan" za klupu, Bogdan nije igrao

Denver u minusu kad je Jokić na parketu, iako su njegove asistencije bile magične! (VIDEO)

Brodarac pokorio Makabi u Izraelu: Pogledajte kako su navijači proslavili uspeh omladinaca uz ''Tamo daleko'' (VIDEO)

Muta Nikolić otkrio Partizanove probleme i razloge poraza: Kod njih lopta ide, kod mene ne ide uopšte (VIDEO)

Novi poraz Partizana u Evrokupu: Crno-beli vodili celu utakmicu i na kraju izgubili u poslednja 3 minuta!

Čikago izrekao kaznu igraču za nokautiranje Mirotića!

Košarkaš Partizana doživeo saobraćajnu nesreću uoči utakmice u Pioniru!

Kako brinu o Jokiću: Nutricionista kontroliše svaki od 6 obroka, a sve mu donose na kućnu adresu

Bogdanova molitva za Hejvorda: Srbin se oglasio posle teške povrede košarkaša Bostona!

Šampion NBA otkrio: Vilijams i Dženkins su me "doveli" u Igokeu (VIDEO) (FOTO)

BOGDANOVA NOVA ZVER: Bogdanović se pohvalio "igračkom" od 100.000 dolara (FOTO)

Najpotresnija slika dana: Igrač Klivlenda se moli dok Hejvord trpi strašne bolove (VIDEO)

Leon Deleon deli packe po KLS: Sporne helanke, dresovi sa pogrešnim prezimenima, sirene u kvaru...

Pucaju kosti u NBA ligi: Mirotiću konstatovan prelom vilice

Poraz šampiona NBA lige! Hjuston je bolje rešetao nego Voriorsi, Durentov koš za pobedu poništen (VIDEO) (FOTO)

HOROR početak NBA lige: Hejvord slomio nogu u petom minutu debija za Boston! (VIDEO) (FOTO)

Može li Partizan sa Grobarima do podviga u Evrokupu?

SKANDAL U NBA: Mirotić se sukobio sa saigračem i završio u bolnici!

Nije stradala samo Zvezda: Budućnost održala čas Hapoelu u Izraelu!

Evroliga dovela velikane da kažu uglas: Hvala Ivkoviću, mnogo nas je naučio (VIDEO)

SRPSKA DOMINACIJA: Od TOP 10 igrača sveta, sedmorica su naši basketaši! (VIDEO)

Zvezda pustila u prodaju karte za Barselonu: Nisu jeftine!