≫

Rutinski se Zvezda zagrejala pred derbi sa Partizanom!

Svi igrači Dejana Radonjića postigli su poene protiv Spartaka u dvorani "Aleksandar Nikolić"

• 2

Rutinski su košarkaši Crvene zvezde savladali subotički Spartak u Superligi Srbije i nastavili niz nepobedivosti - 89:60 (28:16, 18:7, 19:20, 25:17). U prvom meču sa istim rivalom slavili su 89:54.

Svi igrači crveno-belih su se upisali u strelce, a ovo je bio lagani trening za ono što tek čeka lidera Superlige - derbi sa Partizanom u četvrtak 18. maja, od 19 časova.

Najefikasniji su bili Volters sa 15 poena, 12 je dodao Dobrić, a po su upisali 11 Dženkins i Bjelica.

Ni u jednom momentu se nije postavljalo pitanje pobednika, a definitivno je sve bilo jasno u drugoj četvrtini u kojoj su gosti ubacili sedam poena. U subotičkoj ekipi su se istakli Jelenić sa 14 poena, Matić sa 11 i Kesar sa deset.

Jovišić otvara utakmicu svojim poenima, ali su se brzo Dangubić i Mitrović potrudili da vođstvo bude na strani domaćih. Serija Voltersa od 5:0 donosi crveno-belima prvi put dvocifrenu prednost (21:11). Posle tajm-auta gostiju, svoju seriju od pet vezanih poena imao je Bjelica - bio je precizan sa penala i potom za tri poena. Jelenić je na kraju četvrtine ubacio trojku i smanjio prednost crveno-belih.

Puna dva minuta nije bilo koša u drugoj deonici, a onda je Zvezda prešla u rutinu. Simonovićeva trojka donela je crveno-belima prednost 35:16, i gosti su definitivno izgubili tu korak, s obzirom da je Zvezda dogurala do 20+ prednosti.

Treća četvrtina je bila baš efikasna nakon skromnih tri minuta, Tompson je u tim momentima bio najraspoloženiji da uputi šut ka košu. U četvrtoj četvrtini na kraju je Zvezda privela posao kraju.

CRVENA ZVEZDA: Volters 15, Tompson 6, Dangubić 4, Mitrović 2, Simanić 2, Dobrić 12, Simonović 8, Dženkins 11, Gudurić 8, Jović 4, Kuzmić 6, Bjelica 11.

SPARTAK: Matić 11, Jovišić 7, Prlja 5, Nikolić 3, Kesar 10, Trešac 0, Miščević 7, Jelenić 14, Kuridža 0, Fekete 3.