≫

Novi debakl Partizana u Španiji, pukla stotka na Tenerifama!

Crno-beli nemoćni protiv polufinaliste prethodnog izdanja Kupa Kralja Iberostara

• 34

Košarkaši Partizana i peti put su poraženi od početka priprema, ovoga puta pretrpeli su neprijatnost u duelu sa ekipom Ibero star Tenerife - 103:65.

Ekipa Nenada Čanka naišla je na super raspoloženog rivala, polufinalista poslednjeg Kupa Španije šutirao je u visokim procentima u prvom delu igre od čega nije bilo spasa. Domaći sastav je već do poluvremena akumulirao 20+ razliku ispod koje se više nije spuštao u nastavku.

Razlika je u korist španskog tima u drugom poluvremenu išla i do neprijatnih po crno-bele 38 poena, posle serije Tima Abromaitisa 8:0.

Mnogo posla je pred nenadom Čankom da "skocka" tim za sledeću sezonu Foto: Marko Todorović

Ništa se u pogledu odnosa snaga nijednog trenutka nije menjalo, tek na momente Beograđani su uspevali da povežu dva-tri kvalitetna napada, poentiraju preko Gagića pred kraj, ali to je, uglavnom, bilo sve vredno pomena sa napadačkog repertoara, dok o odbrani ne treba previše trošiti reči posle ovakvog poraza (61 poen Partizan je primio zborno u drugoj i četvrtoj četvrtini).

Naravno, Čanak nije na raspolaganju imao najjači stastav, mnoga imena su nova u timu i sigurno je da se i iz ovakvih poraza ima šta naučiti.

Gagić je bio najefikasniji kod crno-belih sa 14 poena, Pejdž je upisao 11, kao preostali "dvocifreni" u poraženom timu.

Kod Tenerifa, Abromaitis je ubacio 22, Kolton Ajverson 15...

Naredni meč, psoeldnji na turneji po Španiji Partizan igra protiv Barselone.