PRIJATELJSKE: Kasalica debitovao golom, Maradona video sjajnu Argentinu u Nemačkoj!

Napadač Zvezde sa Jovetićem doneo slavlje protiv Letonije. "Gaučosi" deklasirali "Pancere" 3:1. Belgija i Škotska već plaše Mihajlovića

• 0

Veliki broj prijateljskim mečeve odigran je u sredu uveče uglavnom na teritoriji Evrope.

Momak koji je zabeležio debitanstski nastup u dresu Crne Gore Filip Kasalica već se isplatio tamošnjem savezu što je reagovao pre Srbije. Napadač Crvene zvezde je u 76. minutu meča u Podgorici potvrdio pobedu nad Letonijom koju je načeo Stevan Jovetić - 2:0.

Dve selekcije koje se nalaze u istoj kvalifikacionoj grupi sa Srbijom bile su ubedljive. Belgija je deklasirala Holanđane u Briselu 4:2 (1:0). Iako su Holanđani preokrenuli rezultat u drugom poluvremenu, u poslednjih 15 minuta čak tri gola domaćina - Mertens, Lukaku i Vertongen su doneli slavlje domaćinu rotiv komšija.

Uspešnu generalku imala je i Škotska. Australija je pobeđena u Glazgovu 3:1 iako je povela golm Brešana u 18. minutu. Škote su do slavlja golovima vodili Rouds, autogol Dejvidsona i Mekormak.

Debitanste nastupe kao selektori neće po dobrom pamtitim Igor Štimac i Fabio Kapelo. Hrvatska je ponovo posle dužeg vremena zaigrala na travi "Poljuda", ali se nije lepo provela. Švajcarska je slavila 4:2, a novi selektor "kockastih" već zapao u probleme uoči kvalifikacija gde će se dva puta susresti i sa našom selekcijom.

Rusija je pod komandom Italijana odigrala samo 1:1 protiv Obale Slonovače.

Švedska i Brazil malo - malo, pa odigraju prijateljski meč. Ovoga puta, na legendarnoj "Rosundi" koja se ruši zbog izgradnje novog stadiona, "karioke" su bile ubedljive protiv "vikinga" - 3:0 posle pogodaka Damjaa i dvostrukog strelca Pata.

Pogledajte majstorije Brazilaca u Stokholmu...

Konačno, u šlageru večeri argentinski tango u Nemačkoj. Joakim Lev nije mogao da pronađe sastav koji bi parirao Mesiju i ekipi, pa je Dijego Maradona uživao šepureći se na tribinama stadiona u Frankfurtu. Strelci za Argentince su bili Mesi, Di Marija, dok je Kedira postigao autogol. Havedes je samo ublažio pobedu Južnoamerikanaca. Pogledajte golove Argentinaca ovde.