Tadićev novi gol za pobedu Tventea

Dušanu Tadiću ovo je 5.gol u 10 utakmica u holandskom prvenstvu. Đuričić strelac u porazu Herenvena

• 0

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić bio je jedini strelac na meču RKC - Tvente 0:1. Tadić je gol postigao u 40. minutu, a to mu je 5. put da je tresao mrežu protivničkih ekipa u 10 utakmica, koliko je Dušan odigrao za Tvente u holandskom prvenstvu.

Pobedom nad RKC Tvente je ostao na prvom mestu Eredivizije sa 25 poena, dok im za vrat diše PSV, koji nakon pobede nad Rodom 2:1 ima 24 poena.

Tadić nije bio jedini naš fudbaler koji je tresao mreže na holandskim terenima. Filip Đuričić je postigao gol u porazu njegovog Herenvena od Heraklesa, na meču na kojem je viđeno devet golova. Rezultat je bio 6:3 za Herakles, a Đuričić je bio strelac pogotka kojim je njegova ekipa povela u 4. minutu.

Miralem Sulejmani igrao je 45 minuta u derbiju kola koji je njegov Ajaks igrao sa Fejnordom u Roterdamu - rezultat je bio 2:2.