Zvezda sa spornog penala do pobede protiv OFK Beograda! (VIDEO)

Golom Miloša Ninkovića sa bele tačke u 80. minutu, crveno-beli zabeležili pobedu protiv ekipe sa Karaburme 2:1, što je ujedno i najsporniji momenat na meču

• 32

Crvena zvezda je konačno, posle tri godine, pobedila na Karabrurmi i makar na dva sata preuzela lidersku poziciju na tabeli ispred Partizana. Crveno-beli su savladali OFK Beograd rezultatom 2:1, ali nisu prikazali neku umetnost u igri.

Naprotiv, Zvezda je do pobede stigla iz sporne situacije, sa penala u 80. minutu, iako ga sudija u prvi mah nije svirao. Meč je inače bio prekinut na osam minuta i zbog spornog transparenta. Sve u svemu, pričaće se i ovoj utakmici i spominjati reč "sporno".

Strelci su bili Mrđa i Ninković za Zvezdu, i Čavrić za OFK Beograd.

- Veoma teška utakmica, imali smo i mnogo sreće u nekim trenutcima. Treba da se skupimo, jer ako budemo ovako igrali protiv Vojvodine, neće biti dobro. Nisam zadovoljan igrom, kompaktnošću, u duelima, i to moramo da popravimo do srede - rekao je trener crveno-belih Slaviša Stojanović odmah posle meča, a trener OFK Beograda Zlatko Krmpotić nije želeo da da izjavu za "Arena Sport".

Agilniji su na terenu bili igrači OFK Beograda, koji su izgradili nekoliko lepih šansi u prvom poluvremenu - u vođstvo su domaće mogli da dovedu Planić, Gajić i Ješić, ali je Zvezda na golu imala Bajkovića i sreću da pojedini šutevi prođu tik pored spoljnjeg dela stative.

Aktivirala se i Zvezda, koja je zapretila i preko najiskunijih - Mrđa je mogao ranije da zatrese mrežu da njegov ubojit šut nije odbranio golman Pavlović, a najbliži golu je bio i Ninković, koji je pogodio prečku u 39. minutu.

Ipak, Mrđa je bio taj koji je kaznio promašaje domaćih. U 43. minutu, napadača je ispred samog gola našao Nikola Mijailović, koji se sjajno snašao i pobegao dvojici igrača na levoj strani. Mrđi je to bio deveti gol u sezoni, a prvi koji je postigao van terena "Marakane".

Poluvreme je trajalo više od 50 minuta zbog osmominutnog prekida meča zbog transparenta uperenim protiv predsednika FSS Tomislava Karadžića i sudijske organizacije.

Svi navijači Crvene zvezde sećaju se da crveno-beli nisi uopšte odigrali kako treba na startu drugog poluvremena protiv Slobode, i tada je konstatovano da užički klub nije bio dovoljno kvaliteta nda to kazni. Ali OFK Beograd jeste. Osećao se izjednačujući gol OFK Beograda, i nekako je najlogičnije bilo da to donese upravo 19-godišnji Aleksandar Čavrić, koji je iskoristio usnulost Zvezdine odbrane za matiranje Bajkovića.

Nepetost je sve više rasla, prekidi su bili sve češći, a onda je usledio ključan i sporan momenat. Vasiljević je oborio Mrđu u kaznenom prostoru, ali se sudija Jeremić nije uhvatio za pištaljku. Sve dok Mrđa nije pokazivao na dres, insistirajući da ga je Vasiljev vukao za isti. U tom trenutku glavni sudija pokazuje na belu tačku, a precizan je bio Miloš Ninković.

Mogao je Škrbić da donese novo izjednačenje, ali je Bajković ponovo uspeo da spasi svoje saigrače i obezbedi toliko potrebna tri boda.