PRIMERA: Atletiko slavio u Elčeu i stigao Barselonu, Real rutinski uz het-trik Bejla! (VIDEO)

Golovima Kokea u 63. i Dijega Košte u 74. minutu "jorgandžije" savladale domaćina 2:0 i nadaju se kiksu Katalonaca u Bilbau u nedelju, dok je Real savldao kao domaćin Valjadolid uz sjajnu partiju Velšanina

• 0

Atletiko Madrid nastavlja sa praćenjem Barselone u Primeri, "jorgandžije" su slavili na gostovanju Elčeu 2:0 i izjednačili se u bodovima sa Kataloncima koji u nedelju gostuju Bilbau. Drugi madridski klub, Real kao domaćin rutinski je savladao ekipu Valjadolidu rezultatom 4:0 i nastavio da u korak prati Barselonu i Atletiko.

Elče je uspešno pružao otpor do 63. minuta, kada je Koke doveo Atletiko u vođstvo, da bi Dijego Košta u 74.  rešio sve dileme i osigurao pobedu Madriđana, posle dodavanja Adrijana.

Geret Bejl polako počinje da otplaćuje milione koje su čelnici "kraljevskog kluba" uložili u njega. Velšanin je kao trostruki strelac i asistent bio glavna zvezda na "Santjago Bernabeu" u odsustvu Kristijana Ronalda.

Real je u vođstvo došao u 33. minutu preko Bejla, koji se posle udarca Di Marije sjajno snašao i glavom savladao Marina. Prednost Madriđana duplirao je Benzema samo tri minuta kasnije na fenomenalnu asistenciju Velšanina. Na 3:o povisio je Bejl u 64. minutu dok konačan rezultat postavlja ponovo isti igrač u 89.minutu svojim sedmim pogotkom u sezoni na asistenciju Marsela.

Sosijedad se vraća kući sa gostovanja Espanjolu sa tri boda u džepu. Domaćini su poveli golom Kordobe u 31. minutu, da bi u 69. Grizman doneo egal. Kada se činilo da će se meč završiti nerešeno, autogol Stuanija odveo je Espanjol u poraz, na veliku radost ugrača i simpatizera kluba iz San Sebastijana.