≫

I to se dogodilo: Mo Farah nije pobedio u trci na 5.000 metara!

Britanac trčao poslednji put na ovoj distanci na velikim takmičenjima

• 0

Britanac Mo Farah zauzeo je drugo mesto u trci na 5.000 metara na Svetskom prvenstvu u Londonu i tako, prvi put posle pet zastopnih najvećih takmičenja, ostao bez "duplog zlata" na deonicama od 5.000 i 10.000 metara.

Podsećamo, on je na startu prvenstva osvojio najsjajnije odličje na duplo dužoj distanci, očekivao se njegov novi trijumf i u subotu uveče, ali je Muktar Edris imao druge planove.

Etiopljanin je sjajno istrčao, ostavio iza sebe konkurenciju na čelu sa Farahom, i prvi prošao kroz cilj.

Bila je ovo i pretposlednja Farahova trka na ovoj dužini (poslednju trči nu cirihu u okviru Dijamantske lige), isto tako završio je i sa trkama na 10.000 metara, pošto će se, kako je najavio, ubuduće fokusirati na maratone.

Treći na cilj stigao je Amerikanac Pul Čelimo.

Farah, četvorostruki olimpijski šampion, karijeru završava sa 10 zlatnih medalja i dva srebra na velikim takmičenjima.