Fetel pobedio na Interlagosu, Hamilton sa začelja došao do 4. mesta, Masa se oprostio pred svojim navijačima!

Vozač Ferarija slavio je na čuvenoj trci u Brazilu i tako smanjio zaostatak u generalnom plasmanu za Luisom Hamiltonom, koji je trku raije osvojio titulu

• 0

Vozač Ferarija Nemac Sebastijan Fetel pobedio je na trci za Veliku nagradu Brazila u Formuli 1 koja je vožena na čuvenoj stazi Interlagos.

Drugo mesto pripalo je Fincu Valteriju Botasu iz Mercedesa, koji je krenuo sa pol pozicije, kao treći je završio Fetelov timski kolega Kimi Raikonen, dok je do četvrte pozicije stigao šampion Luis Hamilton, uprkos tome što je startovao iz boksa zbog udesa u kvalifikacijama.

Ipak, u centru pažnje bio je Felipe Masa koji se ponovo oprostio, na domaćoj stazi, ali je ovaj put završio trku na sedmom mestu.

Petu i šestu poziciju osvojili su vozači Red Bula Maks Ferstapen i Danijel Rikardo, osmi je bio Fernando Alonso, deveti Serhio Peres, a deseti Niko Hilkenberg.

Sezona se završava 26. novembra Velikom nagradom Abu Dabija.

Titulu je već ranije osvojio Luis Hamilton, koji je na trci u Meksiku došao do svog četvrtog naslova svetskog šampiona.