≫

Novi poraz Zvezdinog rivala u grupi Lige Evrope, Hamburg bolji od Kelna sa igračem manje

Gosti maksimalni posle dva kola Bundeslige, Jojićev tim u minus fazi

• 2

Fudbaleri Crvene Zvezde dobili su rivale u grupnoj fazi Lige Evrope a jedan od njih je i nemački Keln.

Posle poraza u prvom kolu Bundeslige od Mehengladbaha, "jarčevi" su poraženi na svom terenu od Hamburga rezultatom 3:1 u petak uveče u prvom meču 2. runde.

Keln je dobro otvorio utakmicu, u 7. minutu Juja Osako je imao priliku, ali je Kristijan Matenija sjajno reagovao i odbranio udarac Japanca.

Posed lopte i terenska inicijativa nisu doneli konkretan rezulat domaćinu, što je Hamburg kaznio.

Posle kornera u 28. minutu lopta je stiglo do ivice šesnaesterca gde ju je spremno dočekao Andre Han i precizni udarcem po zemlji doneo vođstvo svojoj ekipi.

Još jedan prekid, sedam minuta kasnije, bio je koban po Keln.

Srpski reprezentativac Filip Kostić je izveo slobodan udarac, a posle loše reakcije odbrane domaćih Đanluki Valdšmitu nije bilo teško da savlada Horna.

Početak drugog poluvremena obeležila je povreda glavnog sudije Feliksa Briha koji je morao da napusti teren i prepusti vođenje utakmice rezervnom sudiji.

Kada je u 60. minutu Hamburg ostao bez Mergima Mavraja koji je isključen zbog drugog žutog kartona, Keln je nastavio da juriša na gol protivnika, ali kao i u prvom delu igre, bezuspešno.

Finiš utakmice doneo je dosta uzbuđenja. Meč je produžen za 13 minuta i Keln je sve karte bacio u napad. Frederik Sorensen je u sedmom minutu nadoknade smanjio na 2:1 za nadu igrača Kelna da mogu do boda.

Ipak, samo minut kasnije Hamburg je stavio tačku na "i".

Albin Ekdal je presekao pas na svojoj polovini i pretrčao 60-70 metara, podigao glavu i uposlio Luisa Holtbija kome je preostalo da sa pet metara sprovede loptu u mrežu za konačnih 3:1 i trijum Hamburga.

Filip Kostić je u pobedi svog tima teren napustio u nadoknadi vremena, dok je kod domaćina Miloš Jojić ušao u igru u 72. minutu.