≫

Velika bruka Francuza, Belgijanci obezbedili kartu za Rusiju! BiH drži baraž u svojim rukama, Holandija i dalje u igri!

Nastavljene su kvalifikacije za SP

• 9

Holandija je živa! I dalje je u igri za baraž, za odlazak na Svetsko prvenstvo u Rusiji!

Holanđani su na svom terenu pobedili Bugarsku rezultatom 3:1 i tako naše susede izbacili iz dalje trke koju trče još Švedska i Francuska.

Dvostruki strelac za lale bio je Proper, a jedan gol postigao je i Roben. Pogodak za Bugare dao je Kostadinov.

Šveđani su ubedljivo slavili u Belorusiji (4:0) i tako zadržali tri boda prednosti u odnosu na Holanđane. S tim da bi vredelo pomenuti da Holandija čeka Švedsku u poslednjem kolu.

Francuzi imaju 17 bodova i propustili su veliku priliku da na svom terenu praktično reše plasman u Rusiju. Osramotili su se i odigrali su SAMO 0:0 sa Luksemburgom.

GRUPA A

Belorusija - Švedska 0:4

(Forsberg 18, Niman 24, Berg 37, Grankvist 84 pen)

Holandija - Bugarska 3:1

(Preper 7, 80, Roben 67 - Kostadinov 69)

Francuska - Luksemburg 0:0

Tabela: Francuska 17, Švedska 16, Holandija 13, Bugarska 12...

Kipar je posle preokreta protiv BiH načinio samoubistvo u Talinu.

Estonija je kod kuće slavila rezultatom 1:0, nakon što je Kait u 92. minutu pogodio mrežu.

Kipar je ostao na 10 bodova i praktično izgubio korak nakon što je BiH pobedila Gibraltar sa 4:0 i skočila na drugo mesto sa 14 bodova.

Grčka je ostala na 13, pošto je izgubila od Belgije kod kuće rezultatom 1:2. Sve najzanimljivije je viđeno od 70. do 75. minuta. Vertongen i Lukaku su pogađali za goste, Zeca za Grke.

Inače, Belgija je stigla do 22. boda i definitivno je osigurala plasman u Rusiju.

(Džeko 35, 85, Kodro 65, Lulić 83)

Tabela: Belgija 22, BiH 14, Grčka 13, Kipar 10...

Švajcarska je zadržala tri boda prednosti u odnosu na Portugaliju, pošto su Sajdžije slavile u letoniji rezulttaom 3:0.

Golove su postigli Seferović, Džemaili i Rodrigez.

Portugalija je pobedila u Mađarskoj golom Andrea Goemša (1:0), a vredi pomenuti da u poslednjem kolu dočekuju upravo Švajcarce.