Serija A: Mihin Torino bez poraza, novi gol Ljajića, Mertensove čarolije u Rimu (VIDEO)

Pobede upisali i Milan, Juventus, povredio se Dušan Basta

• 1

Torino srpskog trenera Siniše Mihajlovića deluje veoma ozbiljno u povoju sezone.

Posle pet kola "bikovi" su u maloj grupi ekipa bez poraza (Juventus, Inter, Napoli, Sampdorija), a u sredu uveče savladali su Udineze u gostima 3:2 čemu je konkretno doprineo i srpski reprezentativac Adem Ljajić.

On je bio strelac trećeg gola kojim su se gosti rezultatski "odlepili" na 3:1, pa pogodak Lazanje nije imao poguban efekat po Torineze.

Ljajić je majstorski odreagovao u kaznenom prostoru "Zebreta", "zalomio" je čuvare i poslao lukavu dijagonalu u sam ćošak gola ekipe sa Friulija.

Torino je u prvom poluvremenu imao prednost od 2:0 koju su mu doneli Beloti i Halfredson autogolom.

Istovremeno, u Rimu, Napoli je demonstrirao moć u duelu sa Lacijem - 4:1!

Iako su "nebeskoplavi" vodili posle prvih 45 minuta pogotkom De Fraja, u nastavku su Napolitanci zagospodarili terenom i krunisali dominantnu partiju golovima u 54, 56. i 59. minutu.

Ponovo je šou priredio fantastični Belgijanac Dris Mertens čiji je pogodak, treći za goste, bio pravo malo remek delo.

Uostalom, pogledajte ga i sami.

Lacio nije imao ni sreće, strelac gola De Fraj se povredio, pa je morao van igre, a utakmicu je pre vremena završio i Dušan Basta koga su izneli u 73. minutu, u trenutku kada je Simone Inzagi već izvršio tri izmene, pa je Lacio do kraja igrao brojčano slabiji.

Tačku na goleadu Napolitanaca stavio je Žoržinjo u 92. minutu.

Sjajno igra Atalanta i ove sezone, tim iz Bergama deklasirao je Krotone 5:1 i pozicionirao se u gornjem "domu" tabele.

Pobede u sredu uveče, u okviru 5. kola, upisali su i Milan (protiv SPAL-a 2:0), kao i Juventus protiv Fiorentine 1:0 golom Marija Mandžukića.