≫

Sampdorija je nepobediva: Jedan Zapata tragičar, drugi Zapata junak, Milan krenuo po starom (VIDEO)

Odličan početak sezone za klub iz najveće italijanske luke

• 0

"Marasi" je u ekstazi kao što dugo nije bio, Sampdorija ponovo igra dobar fudbal i beleži odlične rezultate, doduše tek je početak sezone pa sve do sada ne mora apsolutno ništa da znači, ali obećava.

U petom kolu Serije A ekipa Marka Đampaola pobedila je renomiranog rivala rezultatom 2:0 i tako sačuvala oreol nepobedivosti uz samo tri tima koji još uvek ne znaju za poraz (Juventus, Inter, Napoli).

Sampu su pobedu doneli Južnoamerikanci Duvan Zapata i Riki Alvarez golovima u drugom poluvremenu, ali se može isto tako konstatovati da je goste upropastio još jedan Zapata, ali Kristijan, čija je "kriminalna" reakcija pred golom Donarume bila kobna po "njegov tim u 72. minutu.

Naime, Kolumbijac je, u nameri da otkloni opasnost i izbije loptu, glavom bukvalno dodao do svog zemljaka i prezimenjaka u plavom dresu, a ovaj iskoristio poklon i rutinirano savladao Donarumu.

Bio je to trenutak koji je prelomio meč.

Gosti su u nastavku pokušali da dođu do remija, sa mnogo rizika su igrali na polovini rivala, a kazna za to stigla ih je u smiraj meča preko bivšeg igrača Intera Rikija Alvareza.

Argentinac je u igru ušao u 91. minutu, a gotovo u istom minutu, iz prvog kontakta sa loptom, postavio konačan rezultat.

Milanu je ovo bio drugi poraz ove sezone i već sada zaostaje za liderom Juventusom šest bodova.