FALILI SU GOLOVI: Kako su srpski fudbaleri odradili vikend pred okupljanje reprezentacije?

Pred reprezentativne obaveze, fudbaleri Srbije nisu blistali u ligaškim utakmicama. Ipak, verujemo da će Orlovi pobediti Austriju i završiti posao kolo pre kraja

• 3

Fudbalsku reprezentaciju Srbije u narednih sedam dana očekuju dve najvažnije utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo sledeće godine u Rusiji.

Prvi protivnik je Austrija, a pobeda u Beču značila bi i osigurano mesto na Mundijalu. Ukoliko izgubi od Austrije, reprezentacija Srbije u poslednjem kolu dočekuje Gruziju, a pobeda i plasman u Rusiju ne bi smeli da se dovode u pitanje.

>>>MUSLIN: Čak i ako se nešto nepredviđeno desi u Beču - imamo popravni protiv Gruzije!

>>>Iako je dobio poziv selektora, prva zvezda Austrije neće igrati protiv Srbije!

Ipak, reprezentativci Srbije su ovog vikenda imali prilično skroman učinak u klubovima za koje nastupaju. Nijedan napadač nije zatresao mrežu, dok je samo Adem Ljajić upisao asistenciju.

Kada je u pitanju odbrambena linija, Vuković, Maksimović i Rukavina nisu igrali, dok su se ostali našli na terenu.

Gudelj je propustio utakmicu kineske lige, ali su Matić, Milivojević i Nemanja Maksimović imali minute u svojim ekipama.

Napadači se nisu "proslavili" za vikend. Mitrovića nije bilo u sastavu Njukasla, dok ostali nisu imali zapaženiji učinak.

Golmani:

Vladimir Stojković - branio 90 minuta u remiju Partizana protiv Čukaričkog

Predrag Rajković - branio 90 minuta u remiju sa Ashkelonom 2:2.

Aleksandar Jovanović - proveo svih 90 minuta na golu AGF Orhusa u pobedi od 5:1 na gostovanju protiv Helsingora

Odbrana:

Branislav Ivanović - kapiten reprezentacije Srbije odigrao je ceo meč za Zenit protiv Anžija u gostima. Meč je završen rezultatom 2:2.

Jagoš Vuković - Olimpijakos je na domaćem terenu izgubio od Atromitosa rezultatom 1:0, a srpski odbrambeni fudbaler se nije našao u protokolu za utakmicu

Nikola Maksimović - Pobedu Napolija nad Kaljarijem od 3:0, štoper Srbije je posmatrao sa klupe

Stefan Mitrović - Klub Briž je pobedio Gent 2:1, a u sastavu gostiju Mitrović je proveo svih 90 minuta u igri

Matija Nastasić - Šalke je odigrao nereženo protiv Bajera iz Leverkuzena 1:1, a u redovima domaćina reprezentativac Srbije je dobio žuti karton

Nemanja Milunović - U pobedi BATE Borisova nad Dinamom iz Minska, Milunović je odigrao 90 minuta i dobio žuti karton

Miloš Veljković - Štoper bundeligaša iz Bremena našao se u startnoj postavi svoje ekipe koja je remizirala na gostovanju Hamburgu

Aleksandar Kolarov - Roma je savladala Milan na San Siru 2:0, a svoje mestu uz levu aut liniju zauzeo je i bivši igrač Mančester sitija

Duško Tošić - je standardan u ekipi Bešiktaša, tako je bilo i ovog vikenda u remiju njegove ekipe sa Trabzonom

Ivan Obradović - Fudbaler Anderlehta je odigrao svih 90 minuta u pobedi nad Standardom iz Liježa od 1:0

Antonio Rukavina - Viljareal je lako izašao na kraj sa Eibarom, a desni bek Srbije nije ulazio u igru

Sredina terena:

Nemanja Matić - Jedan od ključnih igrača Junajteda ove sezone je i ovog vikenda bio nezamenljiv u pobedi protiv Kristal Palasa od 4:0

Luka Milivojević - Za razliku od Matića, Milivojević se uklopio u sivilo Palasa za koji je odigrao ceo meč

Nemanja Gudelj - Srpski reprezentativac koji nastupa u Kini za ekipu Tjencin Tajda nije bio ni među rezervama u pobedi svoje ekipe od 3:1 protiv Guejdžou Džičenga

Nemanja Maksimović - Valensija je savladala Atletik Bilbao sa 3:1, a Maksimović je u igru ušao u 71. minutu

Napad:

Dušan Tadić - Sautempton je poražen na gostavanju od Stouka rezultatom 2:1 uz žuti karton reprezentativca Srbije

Filip Kostić - je propustio meč Hamburga sa Verderom zbog povrede butine

Adem Ljajić - Torino i Verona su podelili bodove, a organizator Torina upisao je asistenciju

Aleksandar Mitrović - je izostao sa spiska igrača za duel Njukasla i Liverpula

Andrija Pavlović - napadač Kopenhagena je proveo prvo poluvreme na terenu u meču koji je njegov tim izgubio od Lingbija sa 3:1

Mijat Gaćinović - fudbaler Ajntrahta je proveo na terenu 90 minuta u pobedi nad Štutgartom

Aleksandar Prijović - napadač PAOK-a je bio na terenu do 72. minuta kada je zamenjen. Larisa i PAOK su odigrali nerešeno, a reprezentativac Srbije je zaradio žuti karton