Eriksen srušio snove Crnogorcima o Mundijalu: Još im se i Jovetić povredio (VIDEO)

Puka teorija vodi igrače Ljubiše Tumbakovića u baraž za Rusiju

• 9

Fudbaleri Crne Gore poraženi su na svom terenu od Danske u kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji.

Jedini gol u Podgorici postigao je Kristijan Eriksen u 16. minutu, nakon što se dobro snašao posle gola Dalsgarda.

Novi problem za "sokolove" se desio već u 20. minutu, kada je zbog povrede butine leve noge morao teren da napusti lider i najbolji fudbaler, Stevan Jovetić.

Generalno Crnogorci su se mučili, nisu uspeli da naprave pravu opasnost pred golom gostiju, a samo zahvaljujući golmanu Petkoviću je rezultat ostao 1:0.

Naredni, poslednji meč Crna Gora igra protiv Poljske, a na raspolaganju neće imati Marka Vešovića zbog žutog kartona.

Reprezentaciji koju vodi Ljubiša Tumbaković za baraž treba da Danska u narednom kolu izgubi od Rumunije, kao i da pobedi Poljsku.

Tabela: Poljska 22, Danska 19, Crna Gora 16, Rumunija 12, Jermenija 6, Kazahstan 2.

Uskoro opširnije o ostalim rezultatima...

Svoj posao je odradila reprezentacija Nemačke - pobedom nad Severnom Irskom 3:1 obezbedili su prvu poziciju i mogu da bukiraju karte za Rusiju.

Rusi je doveo u vođstvo već u 2. minutu, u 21. je duplirao Vagner, da bi se u završnici upisao i Kimih. Magenis je u zaustavnom vremenu ublažio poraz.

Englezi su jedva izašli na kraj sa Slovenijom, u meču teškom za gledanje. Hari Kejn je u 4. minutu nadoknade doneo radost na Vembliju...