≫

"Afro" Skenderbeg raspucan pred dolazak Partizana

Albanski prvak pokerom ispratio kući najslabiji tim lige, dva gola igrača sa Crnog kontinenta

• 3

Skenderbeg će ove sezone, kako stvari stoje, biti najveći favorit za titulu sudeći po tome kako "gura" od početka šampionata.

Novu pobedu naredni rival Partizana u Ligi Evrope u domaćim okvirima zabeležio je protiv najslabijeg tima lige Lušnja - 4:1.

Bila je to peta pobeda Skenderbega u šest kola kojom je "zacementirao" lidersku poziciju na tabeli sa 16 bodova.

Dvostruki strelac za domaći sastav bio je Afrim Taku, a po jedan gol postigli su Gambijac Ali Sove i Etiopljanin Benejam Belie Demte.

Sve što su gosti uspeli da urade je počasni gol u režiji Sefe u 29. minutu, za 1:1.

Ipak, već do poluvremena Skenderbeg je vratio prednost, da bi u nastavku dotukao Lušnju preko dvojice Afrikanaca.

Podsetimo, Skenderbeg će u četvrtak od 21 sati ugostiti crno-bele u Elbasanu u okviru 3. kola Lige Evrope.