Debakl Vest Hema: Ako Bilić i ovo "preživi" on je srećan čovek

Brajton naneo težak poraz "čekićarima" u Londonu - 3:0

• 2

Nastavljaju se muke po Slavena Bilića i njegov Vest Hem u Premijer ligi.

"Čekićari" su na svom terenu pretrpeli ubedljiv poraz od Brajtona 3:0 posle kog je hrvatski trener u zaista teškom položaju jer ne izgleda kao vlada situacijom.

Bio je ovo novi, težak poraz ekipe iz Londona, posle onih 4:0 od Mančester junajteda u uvodu sezone, pa 3:0 od Njukasla...

Da će ovo biti još jedna neprijatna noć po navijače Vest Hema moglo se naslutiti već u 10. minutu kada su gosti, preko Glena Mareja poveli, a onda u finišu poluvremena u režiji Hosea Iskuierda i duplirali prednost.

Nervoza i nesigurnost koja je i do tada bila dominantna u igri domaćeg tima potpuno ih je razbila u nastavku.

Gosti, osokoljeni dobrim izdanjem, u drugom poluvremenu je trebalo samo da nokautiraju rivala koji se već koprcao na konopcima.

Učinili su to preko dvostrukog strelca Mareja koji je u  75. minutu iz penala postavio konačan rezultat i dosolio na ranu "čekićarima" čiji su inače bučni navijači potpuno utihnuli u poslednjih desetak minuta.

I njima je jasno da nešto ozbiljno ne fukcioniše u ekipi.

Na potezu je uprava. Ako Bilić "preživi" i ovaj debakl, on je srećan čovek.

Vest Hem je posle devet kola na 17. poziciji sa samo 8 bodova. Brajton je na desetom mestu sa 11.