Grof prestigao šampione Rusije i stigao na prag Evrope: Arsenal slavio na 6.200 kilometara od Tule! (VIDEO)

Najdalje gostovanje je prevaziđeno golom u završnici

• 2

Fudbaleri Arsenala iz Tule pobedili su SKA Habarovsk sa 2:1 na gostovanju sa 2:1.

Čak 6.200 kilometara je daleko od Tule Habarovsk, nije bilo lako otići na gostovanje u grad koji je na granici sa Kinom i blizu Japana, ali je ceo plen završio u Arsenalu.

Vođstvo timu Miodraga Božovića je na temperaturi od nula stepeni doneo Kangva u 5. minutu odličnim istrčavanjem, ali je Fedotov izjednačio sredinom poluvremena.

Drama je trajala do 86. minuta, kada je Luka Đorđević presudio posle odbitka.

Golman Dovbnja je ispustio loptu pravo na nogu Đorđeviću, koji poklon nije odbio.

Goran Čaušić je odigrao 68 minuta kao starter Arsenala, a Miroslav Marković je bio akter celog meča u dresu SKA.

Inače, Arsenal je zabeležio četiri pobede u poslednjih pet kola, pa je na visokoj šestoj poziciji, na korak do Evrope.

Ukupno, Arsenal ima 23 boda, ispred je Ural sa 24, CSKA ima 25, Krasnodar 27, Zenit 29, Lokomotiva 32.

Tim Miodraga Božovića je zabeležio sedam pobeda, dve više od moskovskog Spartaka, koji brani titulu u Rusiji.