Dan za pamćenje u Bundesu: Posle "ludog" derbija Rura, Bajernu presudili "koltovi"

Bavarci prekinuli pobednički niz

• 0

Jedna Borusija je i dalje u stanju šoka, druga luduje.

U Dortmundu se još pitaju kako su ispustili 4:0 protiv "ljutog" rivala Šalkea i razočarali navijače, ali problema nema u Menhengladbahu, gde su "Koltovi" naneli poraz šampionu Bajernu 2:1 na "Borusija Parku".

Bio je to prvi poraz Bavaraca pod palicom povratnika na klupu Jupa Hajnkesa iza koga je pet vezanih pobeda.

Borusija je odigrala sjajan meč i potpuno zasluženo stigla do trijumfa kojim se pozicionirala na deobu trećeg mesta na kojem je i Šalke.

Strelci za domaći tim bili su Torgan Azar u 39. minutu iz penala, nakon što je Niklas Šule igrao rukom u kaznenom prostoru.

Belgijanac nije bio najprecizniji, ali je njegov udarac bio dovoljno jak da se lopta izmigoljii Ulrihu sa rukavica.

Slavlje među domaćim navijačima gotovo da nije prestalo, a mreža Bavaraca se ponovo tresla, i to nakon što je Lars Štindl u slalomu probio odbranu gostiju, proigrao Gintera, a ovaj potpuno neometan na drugoj stativi postavio nogu za 2:0.

Znalo se šta sledi u nastavku, totalna ofanziva Bajerna koja je materijaliozvana preko Artura Vidala, pa je meč već tada počeo da poprima obrise drame. Imali su gosti više od igre, međutim i mnogo otvorenog prostora za kontre protivnika.

Jednu takvu nije iskoristio Josip Drmć tek što je ušao u igri. Bio je sebičan u samoj završnici, i neprecizan, a za njegov kiks umalo su "Koltovi" kažnjeni bukvalno u sledećem napadu Bajerna. Bravurozno su, ipak, reagovali defanzivci Borusije na gol-liniji i sprečili "kam bek" tima iz Minhena.

Bajernu je ovo bio drugi poraz, koji je najviše "legao" drugoplasiranom Lajpcigu čiji je zaostatak sada samo tri boda naspram lidera.