Bivši golman Zvezde dominira u Španiji, Eibar na pragu Evrope posle pobede nad Valensijom! (VIDEO)

Klub od kog je to malo ko očekivao, popeo se u sam vrh

• 8

Fudbaleri Eibara skinuli su skalp sa 2:1, čemu je doprinos imao srpski golman Marko Dmitrović.

Valensija je hit Primere, ima samo pet bodova manje od vodeće Barselone (39), a Eibar je čak ušao u konkurenciju za Evropu jer u poslednjih pet kola ima četiri pobede i remi!

Eibar iz 16 mečeva ima 21 bod, koliko i Viljareal sa utakmicom manje, ali nakon čak tri uzastopna poraza.

Na domaćem terenu Eibar je poveo preko Inuia u 49. minutu, a Mina je ubrzo izjednačio na pas Pereira, koji golman Dmitrović nije mogao da isprati nikako.

U 87. minutu, Eibar je nagrađen za hrabru partiju, Aleho je uputio loptu sa krila, a Hordan je u skoku uhvatio golmana rivala na pogrešnoj nozi i postavio konačnih 2:1.

U Španiji, 6. mesto vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, a drži ga Viljareal sa 21 bodom.

Sevilja ima 29, pa će Eibar i Viljareal voditi bitku za mesto u elitnom takmičenju.