≫

Kejn het-trikom "razbio" Barnli, Junajted sa igračem više primio gol u 94. minutu (VIDEO)

Engleski reprezentativac upisao sedmi ovogodišnji het-trik * Lester došao do boda u dubokoj nadoknadi

• 0

Hari Kejn je "mašina" za postizanje golova. Reprezentativac Engleske je het-trikom "razbio" Barnli i Totenhemu doneo 10. pobedu u Premijer ligi, dok je on upisao 15. pogodak u ligi čime se izjednačio sa Mohamedom Salahom na vrhu liste strelaca. Ono što je posebno zanimljivo je da je Kejn "zabeležio" sedmi het-trik ove godine.

Pred raspoloženim "pevcima" predvođenim fenomenalnim golgeterom, Barnli je mogao samo da "položi oružje".

Nije moglo bolje da počne po ekipu iz Londona kada je nakon remplovanja Dele Ali pao u kaznenom prostoru, a glavni arbitar pokazao na "kreč". Kejn nije propustio priliku da zatrese mrežu Poupa za vođstvo svog tima već u sedmom minutu.

Nastavio je Totenhem da stvara šanse, a samo zahvaljujući sjajnim intervencijama golmana Barnlija gosti nisu imali i ubedljiviju prednost.

Došli su domaći do "daha" i zapretili u nastavku meču, ali je zadnja linija Totenhema uspevala da spreči ozbiljnije pokušaje izabranika Šona Dajča.

Vrlo brzo je na scenu stupio Kejn i sa dva pogotka u razmaku od 10 minuta srušio sve nade fudbalera Barnilija da mogu do povoljnog rezultata na svom terenu.

Najpre je u 69. minutu rutinskom egzekucijom duplirao prednost, da bi u 79. lako obišao čuvara i levom nogom uputio neodbranjiv udarac u suprotni ugao Barnlijevog gola.

Mančester junajted definitivno posustaje za vodećim Sitijem, pošto su Crveni đavoli odigrali samo 2:2 protiv Lestera u gostima.

Domaći tim poveo je golom Vardija u 27. minutu, ali se Huan Mata pobrinuo za totalni preokret.

Ipak, kada su svi očekivali kraj, Maguir je doneo bod Lisicama u 94. minutu.

Vredi pomenuti i to da je Lester poslednjih 20 minuta igrao bez isključenog Amartija.