Mađioničar Kutinjo pokazao zašto je Barsin prioritet broj 1: Liverpul petardom razneo Svonsi uz tri fenomenalna gola (VIDEO)

Ubedljiva pobeda Liverpula na ''Boksing dej'' kojom su ostavili Svonsi zakucan na dno Premijer lige

• 2

Boksing dej je za navijače Liverpula prošao fenomenalno! Razbili su Svonsi sa 5:0 na svom terenu uz nekoliko fenomenalnih golova u režiji Kutinja, Okslejd-Čemberlena, Aleksander-Arnolda i Firmina.

Sa nova tri boda su zadržali četvrtu poziciju na tabeli, a takođe su iskoristili kiks najvećeg rivala - Mančester junajteda, kome su se sada približili na 5 poena prednosti.

Kutinjo je pokazao zašto je bio Barsin prioritet svih prioriteta u prethodnom, a nema sumnje da će biti i u ovom prelaznom roku.

Jasno je i zašto ga Liverpul nije pustio, čak ni za neverovatne cifre od preko 160 miliona evra koliko je Barsa ponudila u jednom trenutku.

Već u 6. minutu, Brazilac je fenomenalnim šutem sa oko 25 metara pogodio za veliku radost na Enfildu. Bila je to najava sjajnih golova koji će uslediti.

Ipak, mreže su mirovale do početka drugog poluvremena, kada je Firmino u 52. minutu na asistenciju Kutinja povisio prednost na 2:0 posle dobrog snalaženja u kaznenom prostoru nakon prekida.

Sve dileme rešio je 19-godišnji Aleksander Arnold u 65. minutu, kada je postigao sjajan gol nakon jedne odbijene lopte, kada je raspalio po njoj sa ivice kaznenog prostora

Samo minut kasnije Firmino je postigao svoj drugi gol, posle nesebične asistencije Salaha, koji mu je omogućio da plasira loptu u nebranjenu mrežu.

Petardu protiv Svonsija potvrdio je Aleks Okslejd-Čemberlen, koji je dao sjajan gol kada se odbrana tima iz Velsa nije najbolje snašla. Spoljnim felšom je plasirao loptu u ''malu mrežu'' za konačnih 5:0.