4

LIGA EVROPE: Srbin primio tri gola za 8 minuta, Pejčinović skrivio penal, preokret Dortmunda (VIDEO)

Videli smo veliki broj golova u prvim utakmicama 1/16 finala LE

Iako ni za jedan nije krivac, srpski golman Nenad Erić neslavno će obeležiti prve mečeve 1/16 finala Lige Evrope zbog tri gola koje je primio za osam minuta.

Njegova Astana poražena je kod kuće od Sportinga rezultatom 3:1, uprkos tom ešto je kazahstanski šampion vodio na poluvremenu.

Međutim, u nastavku je usledio potom domaćina. Fernandez, Martins i Dumbija su u periodu od 48. do 56. minuta preokrenuli rezultat i anulirali gol Tomasova u 7. minutu.

Astana je u 62. minutu ostala bez Logvinenka koji je za samo 15 minuta u drugom poluvremenu dobio dva žuta kartona.

Prava goleada viđena je u Dortmunu u meču sa Atalantom, a Nemci su još jednom pokazali da se fudbal igra do poslednjeg sudijskog zvižduka.  Prvo je Širle proturio loptu kroz noge golmana Beriše za 1:0 da bi Italijani u drugom poluvremenu uzvratili sa dva brza gola Slovenca Iličića.

Napadač Čelsija na pozajmici u nemačkom klubu Miči bačuaj poravnao je na 2:2 u 65. minutu, a onda je u poslednjim sekundama posle asistencije Gecea doneo veliku pobedu svom timu od 3:2.

Sa druge strane, Milan je veliki deo posla oko plasmana u narednu rundu takmičenja završio pobedom od 3:0 nad bugarskim Ludogorecom. Kutrone je nastavio svoje odlične partije i pogodio u samom finišu prvog poluvremena posle centaršuta Čelhanolua. Potom je Rikardo Rodrigez uvećao rezultat dok je tačku na meč stavio Borini u sudijskoj nadoknadi meča.

Rival Crvene zvezde u grupnoj fazi Lige Evrope opravdao je ulogu favorita u duelu sa švedskim Estersundom i rutinski pobedio sa 3:0. Za tobdžije su pogađali Monreal u 13. minutu, potom je Papajanopulos postigao autogol, da bi Mesut Ozil sredinom drugog poluvremena postavio konačan rezultat meča.

Zanimljivo, domaćin je mogao da ublaži poraz ali Peterson nije realizovao penal.

Odličan meč i veliki preokret viđen je i u Francuskoj, Nica - Lokomotiva 2:3. Domaćin je posle 28. minuta protiv moskovske Lokomotive imala 2:0, a Mario Baloteli postigao je oba pogotka. Srpski internacionalac umalo je postao tragičar svog kluba igrao je rukom u kaznenom prostoru, pa italijanski golgeter nije imao problema da sa bele tačke savlada golmana Lokomotive.

Za Ruse je pogodio Fernandes za 2:1 i najavio veliki preokret, a potom je postigao još dva gola za konačnih 3:2 u korist ruske ekipe.